KARADENİZ’İN İNCİSİ YÜKSELİŞTE

Karadenizin incisi Ordu ilinde serbest piyasada işlem gören %50 randımanlı fındığın kilogram fiyatı  belli oldu!!Şu an kilogram fiyatı 16 TL yükselmiş bulunmakta.Ve bu yükseliş ..

Karadenizin incisi Ordu ilinde serbest piyasada işlem gören %50 randımanlı fındığın kilogram fiyatı  belli oldu!!

Şu an kilogram fiyatı 16 TL yükselmiş bulunmakta.Ve bu yükseliş bu sıralar gün gittikçe devam edeceği üretici tarafından beklenmekte.

Serbest piyasa olarak fındığın alış fiyatı iki-üç aydır ortalama 15 TL iken bu ay 1 TL artış göstererek 16 TL oldu

Altın Ordu ziraat odası başkanı Atakan AKÇA yapmış olduğu açıklamada şu anki fiyatların yeni sezon öncesi öncesi umut verdiğini yeni sezonun oldukça olumlu geçtiğini söyledi.

Yeni sezon fındık alımlarının 14-15 Türk Lirası seviyelerinde açılması beklenmekte ..Bu doğrultuda şu anda yüksek yükselişte olan fındık fiyatlarının yeni sezona olumlu yansıyacak olması Üretici sevindirmekte

Üreticinin bin bir zahmetle hasadını ve üretimini yaptığı karadeniz in incisi FINDIK ın tüketiciden alış fiyatı şu an 16 TL olsada piyasada mart-ketlerde ve satışı sağlanan heryerde bu fiyat iki katı olarak karşımıza çıkmakta.

PEKİ NEDEN ÜRETİCİ KAZANAMIYOR ?

İşte herkesin merak ettiği sorunda bu her zaman aracı olanlar yüksek kazançlar elde etmesine rağmen üretici halen kedi yağında kavrulup devam ediyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir