ASKERLİK HİZMETİ 6 AYA DÜŞÜYOR !!

Yeni askerlik sistemi için tüm hazırlıklar tamamlandı . Sayın hulusi Akar’ın açıklamalara göre yeni askerlik sistemi için harekete geçildiği ve TBMM ye…

 Yeni askerlik sistemi için tüm hazırlıklar tamamlandı . Sayın hulusi Akar’ın açıklamalara göre yeni askerlik sistemi için harekete geçildiği ve TBMM ye sunulmak için hazırlandığı açıklandı .

Silah altında  askerlik hizmetine devam eden gençlerimiz de bu sistemden faydalanarak erken terhis olabilecek. !!!

Yeni askerlik sistemine göre askerlik 12 aydan altı aya düşürülecek ve Bedelli listemi aynı şekilde  geçtiğimiz yıllarda  yapıldığı gibi  devam edecek .   Bedelli askerlik ücreti 30.000 tl olarak belirlendi .   Yılda 140.000 kişinin yararlanabileceği bu sistem 30.000 TL karşılığı askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenlere sunuluyor .

 

Yedek has balıkçı ast subaylık için yeni düzenleme yapıldı .   İki ay temel askerlik ve sınıf eğitimi ardından on ay kıtada göre yapacak assubaylar toplam olarak 12 ay askerlik hizmetini tamamlamış olacaklar .İlk iki ay harçlık alır iken geri kalan on ay maaşlı askeri personel olarak görevlerine devam edecekler .

İsteye bağlı olarak tarihe Solma tarihz terhis olma ve astsubay olarak görevlerine devam etme hakkı sorulacak.Bu doğrultuda gerekli şartları sağlayan adaylar subay hatta subay olabilecek.

Er olarak başladıkları bu mesleğe subay , astsubay , subay hatta general olarak devam edebilecekler.

Er olarak başladıkları bu mesleğe subay , astsubay , subay hatta general olarak devam edebilecekler.

 

Askerlik hizmetini altı ay tamamladıktan sonra Askerlik hizmetine devam ettirme hakkı sonu alacak hakkı sunulacak ve bu hat normal askerliğini yapan kişiler için ilk altı ay harçlık olarak maaş alırken Gönüllü olarak Terhis olmayıp olmayıp askerlik hizmetine 1.06 ay daha devam etmek isteyen Kişiler 2000 tl gibi bir miktar ücret karşılığı Türk Silahlı kuvvetleri bünyesinde katılacak.

 12 ayı tamamlayan gençlerimiz gereken kriter ve koşulları sağlamak ve gönüllülük esasğına göre sözleşmeli eğer değer ve uzman erbaş olarak görevlerine devam edebilecekler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir